0 (212) 266 33 13
0 (532) 593 56 79
Zor kilo veren bir kadının inanılmaz öyküsü
Zor kilo veren bir kadının inanılmaz öyküsü

Hayatı boyunca kilo ile problem yaşamış; zor kilo veren ve artık bu konuda umutsuz hisseden bir danışan Gonca Güzel ile beraber fazla kilosu olan 10 kiloyu kolaylıkla 1,5 ayda verdi.
Adım Selin; 33 yaşında bir bankada yöneticiyim. Hayatımda hep kilo problemim oldu ve hiçbir zaman ideal kilomu koruyamadım. Uzun yıllar az yeme ve sıkı kontrollerle yaşadıktan sonra 58 kiloyken sigarayı bıraktım. Sigarayı bırakınca hızla değil ama biraz farketmeden kilo almaya başladım. Nedense uzun zaman diyet yapmış olmanın verdiği sıkıntıdan sanıyorum; iştahla normal yemek yemeye başladım. Bir anda 66 kiloyu gördüğümde 1 sene olmuştu sigarayı bırakalı. 


O rakamı görünce ilk işim şok diyetler yapmak oldu; ama nedense bir türlü başarıya ulaşamıyordum. Hem çok zor kilo veriyor hem de kolaylıkla alıyordum. Bir de polikistik over hastalığım olduğu için kilo vermem gerçekten zordu. O sene belimi de incitince ; şok diyetlerin üstüne 3-5 kg daha ekledim. Uzun bir süre daha akla gelebilecek herşeyi denedim. Dukanlar, montignaclar, lahana diyetleri hepsini hatırladıkça şimdi midem bulanıyor .


Birgün bir arkadaşım Gonca Hanım'dan bahsetti. O zamana kadar o kadar umutsuz hissediyordum ki yardım almak aklıma bile gelmemişti. Artık sıkılmıştım duygusal yeme krizlerimden, şok diyetlerimden, ve 40 beden kıyafetlerimden :(


Ne kaybederim ki? diye düşünüp bir randevu aldım. İlk görüşmede Gonca Hanım beni çözdü ; o kadar zaman neden sonuç alamadığımı anlattı. Vücuduma ve ruhuma yaptıklarımı anlattı.Elime güzel bir defter verdi ve hergün yazmamı istedi. O hafta çok keyifliydi ilk kez diyetisyene gidip; liste almadan gelmiş ve özgür hissetmiştim. Ama o hafta iştahım çok olmadı ve 1,5 kg verdim. Daha sonra her görüşmede bana ödevler verdi, bilinçaltı analizleri yapıp pozitif inanç geliştirmemi sağladı, bedenimle barıştırdı.


Sanki bir kelebeğin oluşumu gibiydi benim başıma gelen ; beni mutlu eden şeyleri yapmaya; kendimi sevdiğim için egzersiz yapmaya, vücudumu dinlemeye başaldım. Tartıya takılmAdan çıkmadan sadece kendime odaklandım. İlk ayda 7 ; 5 haftada 10 kilo vermiştim. bunu sevdiğim egzersizleri yaparak ve kendimi hiç sıkmadan yapmak ise bana ödül gibiydi. O kadar sene o kadar yorulmuştum ki. 

Belimde incelme inanılmazdı yaklaşık 15 cm ; 78 cm den 63'e düştü. Bedenim ise 40 dan 36'ya ..Kendimi o kadar güvenli ,mutlu ve güzel hissediyordum ki. Gonca Hanım  kendi mucizemi yaratmama yardım etti ve bana kanat taktı. Bu süreçte sadece kilo vermedim; değiştim; daha mutlu ve güçlüyüm artık. Keşke herkes bunları yaşasa ... Çok teşekkürler Nutrismart'a ve Gonca Hanım'a...

Selin AKTURK


E-Bülten
Yeni yayınlanan bilgilerden haberdar olmak ve e-bülten almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurup bize yollayabilirsiniz.
Ad Soyad  
E-Posta Adresi    
Sosyal Medya
Nutri Smart
Aşağıda yer alan sosyal medya kanallarından da bizleri takip edebilirsiniz.

facebook facebook
twitter twitter


Nutri Smart by Gonca Güzel
Her Hakkı Saklıdır © 2005